הקצין הפרוסי, ד. ה. לורנס

ספר קולי - ״הקצין הפרוסי״ מאת ד.ה. לורנס:
* קצין פרוסי מתוסכל נמשך אל משרתו האישי * בתו של כומר מתאהבת בכּורה פחם למגינת לבם של בני משפחתה * אישה נשואה הולכת שבי אחר מחזר עשיר ומתנותיו *
ד"ה לורנס מוכר לקהל הקוראים כמחברם של "מאהבה של ליידי צ'טרלי", "נשים אוהבות" "בנים ואוהבים", ועוד. לורנס, בן המאה התשע-עשרה וראשית המאה העשרים, נחשב למודרניסט, פורץ דרך לתקופתו בתיאורי הסקס הנועזים שבספריו ובכתיבתו הרעננה והייחודית.
קובץ הסיפורים הקצרים "הקצין הפרוסי ועוד סיפורים", שראה אור בלונדון ב-1914, פותח לקוראים צוהר אל מגוון הנושאים שעמדו בבסיס יצירתו של לורנס: אהבת גברים, ביקורת על החברה המעמדית הנוקשה והצבועה, סקס מחוץ למוסד הנישואים, מערכות יחסים כוחניות בין נשים לגברים, חיי הכורים באזורי הכפר באנגליה, יופיו של הטבע ועוד. כתיבתו של לורנס צולחת בחן את מרחק השנים, מאירה את החברה הבריטית האסורה והעצורה בכבלי המסורת במבט ביקורתי ומרדני ומהלכת על הקוראים בני ימינו קסם, לא פחות משהסעירה את בני תקופתו.ד"ה לורנס (1930-1885) סופר, משורר, מחזאי, מסאי, מבקר ספרותי וצייר, מתבונן בגיבורי סיפוריו כמשקיף מהצד ומפליא לתאר, בעדינות, באומץ ובחושניות את התהפוכות שידעה מערכת המעמדות הבריטית בתקופת המודרנה והתיעוש. בכישרון כתיבה נדיר מביא לורנס לקוראים תיאור תקופתי מדויק, וגיבורי סיפוריו, השרויים במערבולות רגשיות, מתמודדים עם דחפים מיניים שלא ניתנים למימוש ונאלצים להשלים עם מציאות קשה כדי לשרוד, הם הד לשינויים שהתחוללו באירופה בתקופה של מלחמת העולם הראשונה ותוצאותיה הרות האסון.

קניה מהירה

קניית הספר תתבצע באמצעות PayPal
חברת הסליקה המאובטחת בעולם