פיטר פן (אריה ניר), ג'יימס מת'יו בארי

פיטר פן (אריה ניר)

פיטר פן (אריה ניר)

ג'יימס מת'יו בארי

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: אריה ניר
שנה:
2011
אורך:
08:20:41
קריינים: נתלי פיינשטיין
מתרגמים:  גילי בר-הלל סמו
קטגוריות: ספרים חדשים

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "פיטר פן" מאת ג'יימס מת'יו בארי:
"אתה פשוט ממלא את הראש שלך במחשבות נפלאות ונעימות, והמחשבות מרימות אותך באוויר."
פזרו קצת אבק פיות, חִשבו מחשבות חיוביות, והמריאו ביחד עם פיטר פן לארץ לעולם-לא, שם הילדים האבודים צדים את חיות הפרא, חיות הפרא את האינדיאנים, האינדיאנים את שודדי הים ושודדי הים את הילדים האבודים, במעגל אינסופי.
פיטר פן, אחת הדמויות המוכרות והאהובות ביותר בספרות הילדים, התעופף לראשונה בהצגת תיאטרון בלונדון בשנת 1904. רק לאחר מכן עוּבד המחזה לספר וגיבורו היה לסמל לילדות נצחית. דורות של ילדים גדלו על יצירת המופת בעיבודים שונים לתיא הצג יותר טרון, לקולנוע ולסיפורים מקוצרים.

הסיפור המלא על הרפתקאותיו של פיטר פן בתרגום חדש. לספר המפורסם פיטר וונדי (1911), נוסף כאן תרגום ראשון לעברית של הספר פיטר פן בגני קנזינגטון (1906). תרגום רענן ומהימן למקור של גילי בר-הלל סמו.

ג'יימס מת'יו בארי נולד ב-1860 כבן תשיעי לאורג עני בסקוטלנד, והיה בחייו לאחד הסופרים הנערצים בבריטניה ולמחזאי המצליח בדורו. בארי עצמו היה מעין ילד נצחי, שאהב לשחק ולהמציא סיפורים כל חייו, ורבים עסקו בפרשנויות על הקשר בין ילדותו לעלילות פיטר פן. בשנת 1897, בעת שטייל עם כלבו בגני קנזינגטון, פגש בארי שני ילדים בני ארבע וחמש ששבו את לבו – ג'ק וג'ורג' לואלין-דייוויס – ובעגלה שדחפה האומנת שלהם שכב תינוק בשם פיטר. בארי קשר ידידות אמיצה עם הבנים, והחל לספר להם סיפורים על פיות ועל שודדים – ובהם גם הסיפורים הראשונים על פיטר פן. הוא לא ידע אז שבני משפחת לואלין-דייוויס והסיפורים שסיפר להם ישנו את מהלך חייו.
הצג פחות
הוספה למשאלות