ואדי מילח, אורנה עקאד

ואדי מילח

ואדי מילח

אורנה עקאד

מחיר: 50 ₪
הוצאה לאור: הקיבוץ המאוחד
שנה:
2012
אורך:
10:45:05
קריינים: אורנה עקאד
קטגוריות: ספרות מקור

ספרים חדשים

ספר מוקלט - "ואדי מילח" מאת אורנה עקאד:
אחד מתריסר המועמדים לפרס ספיר לספרות - 2012
השנה היא שנת 2000. הימים האופטימיים שלפני פרוץ האינתיפאדה אהוד ברק מנצח בבחירות ולכולם נדמה שאכן זהו 'שחר של יום חדש'.
גם דר' שאול סלע, מרצה שנוי במחלוקת שעושה חיל באחת האוניברסיטאות היוקרתיות בארה"ב, סבור "כי אם לחזור לארץ זה עכשיו ". וכך, כשמניין שנותיו נושק לחמישים והמרדף אחר ההצלחה כבר אינו מטרה לשמה, הוא מתמקם עם משפחתו בזיכרון יעקב ופותח בקריירה שניה כמורה לספרות בתיכון האזורי שבמורדות הכרמל, מקווה שהחזרה למולדת תשקיט את המנוע הרוגש שבנפשו.
אולם צלקת נפשית מן הימים שלחם כמפקד שריון במלחמ הצג יותר ת אוקטובר 73' מסרבת להגליד, ואף נותנת את אותותיה ביתר שאת כששאול פוגש באיאת בת השבע-עשרה מהכפר פרדיס, שלומדת בכיתתו החדשה.
הערבייה היחידה בבית ספר, שרוב תלמידיו תושבי קיבוצים, מטלטלת בלא יודעין, בזכות אומץ ליבה, יופיה ורגישותה את עולמו של שאול.
שנת הלימודים החדשה שנפתחה עם הרבה תקוות, מתנפצת על סלעי האינתיפאדה, והמפגש מלא החששות בין המורה לתלמידה, הופך בהדרגה לסיפור אהבה אסור, רווי רגשות ויצרים אשר יוצאים מכלל שליטה, במקביל לאבדן – השליטה במרחב הפלסטיני-יהודי-ישראלי .
ואדי מילח הוא סיפור על כביש צר אחד שמפריד לא רק בין פרדיס לזיכרון יעקב, אלא גם בין אוהבים, משפחות, עמים.
ואדי מילח הוא רומן ביכורים של אורנה עקאד, מחזאית ובימאית תיאטרון ( 'מכתב מאישה טפשה', 'עננים בדרך הררית', 'אוטופיה' ועוד), זוכת פרס אקו"ם לעידוד היצירה לשנת 2002 , שמחלקת את חייה האישיים והמקצועיים בין שתי החברות, העברית והערבית.
הצג פחות
הוספה למשאלות