הנאום האחרון של משה, מיכה גודמן

הנאום האחרון של משה

הנאום האחרון של משה

מיכה גודמן

מחיר: 35 ₪
הוצאה לאור: דביר
שנה:
ספטמבר, 2014
אורך:
09:57:38
קריינים: אריק אדלר
קטגוריות: עיון

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - "הנאום האחרון של משה" מאת מיכה גודמן:
רגע לפני מותו נושא משה רבנו את נאום חייו. הנאום הזה טומן בחובו הגות נועזת, המציעה פרשנות מהפכנית ביחסה לאנושיות, לדת ולכוח.
כמו שני הספרים הקודמים של הד"ר מיכה גודמן - סודותיו של מורה הנבוכים וחלומו של הכוזרי - גם הנאום האחרון של משה הוא ספר על ספר.
גודמן מציע בו קריאה מקורית ומרתקת של דרמהרעיונית-אנושית גדולה, אלא שהפעם המסע-בזמן לוקח אותנו לימים רחוקים יותר ולפילוסופיה של ספר הספרים, בחתירה אל היסודות העמוקים והחידתיים של ההגות היהודית.
מתוך ספר דברים מחלץ גודמן את הקול המושתק של תורת משה ומוצא בו מורה דרך רל הצג יותר וונטי לעם שנכנס לארץ בימים ההם, ולא פחות - לעם שיושב בארץ בזמן הזה.
הדמיון בין הסיפור הציוני לבין הסיפור המקראי, מפעים. המהפך הציוני מהדהד את המהפך המקראי. ספר דברים עומד בדיוק בנקודת המהפך, אחרי היציאה ממצרים וטרם הכניסה לארץ. לכן טבעי הדבר שבמוקד נאומו של משה נשמעת הדאגה שהכוח ישחית את עם ישראל. אך המסקנה של נאומו איננה המלצה להתנזרות מהכוח.
כמו אינטלקטואלים הומניסטים שביקרו את הציונות, גם משה יודע שהכוח מסוכן, אך בניגוד לעמדתם - הוא מוכן להסתכן.
ד"ר מיכה גודמן עומד בראש עין פרת, המדרשה באלון ועמית מחקר בכיר במכון שלום הרטמן בירושלים ספריו הקודמים, סודותיו של מורה הנבוכים (2010), וחלומו של הכוזרי (2012), ראו אור בהוצאת דביר והיו לרבי–מכר.
הצג פחות
הוספה למשאלות