בעקבות הלהבות, דבורה עומר

בעקבות הלהבות

בעקבות הלהבות

דבורה עומר

מחיר: 35 ₪
הוצאה לאור: דני ספרים
שנה:
2017
אורך:
10:03:49
קריינים: עדי עזרא
קטגוריות: ספרים חדשים

עוד מאותו סופר

ספרים חדשים

ספר קולי - ״בעקבות הלהבות״ מאת דבורה עומר:
על רקע המציאות הסוערת של שנות מלחמת-העולם השניה, 1945-1939, רוקמת דבורה עומר סיפור מרגש שגיבורו נער צעיר, יליד יוון, יהודה שמו, המתגייס לצבא הבריטי בתקווה להציל את אחותו הקטנה חוה, שנותרה בראשית המלחמה בבית-יתומים יהודי באתונה. העלילה מתפרשת על פני מקומות וזירות-קרב שונים: ארץ ישראל, יוון, מצרים, לוב, מאלטה, איטליה וגרמניה; בעקבות חיפושיו של יהודה אחר אחותו מתוודע הקורא אל נתיבי לחימתם העיקשת ורבת הגבורה של החיילים הארצישראלים בצבא הבריטי ובמסגרת הבריגדה.
רוב גיבורי הסיפור הם פרי הדמיון, אך פעולותיהם בצבא הבריטי, ואף בשירות ה'הגנה', הצג יותר בהשגת נשק ובפעולות הצלה ועליה, אכן נתרחשו במציאות.
סיפור אהבתו ומסירותו של יהודה לחוה, הנקלעת לתוך אש המלחמה, עוברת תלאות, סכנות ותהפוכות, ייחרת בדמיונו של הקורא כסיפורה של תקופה רבת גבורה וסבל. ספר נוסף של דבורה עומר, מן הבולטות בקרב סופרי ילדים ונוער בארץ, שכתבה בין השאר את "דמעות של אש", "פתאום באמצע החיים", "קול קורא בחשכה", "אל ראש ההר", "לאהוב עד מוות" ו"פגיעה ישירה". ספריה, המבוססים על פרשיות שהיו, זכו בשבחי הביקורת, בהערכת הקוראים ובתשעה פרסים, בהם פרס היצירה מטעם ראש הממלה, פרס משרד החינוך והתרבות, פרס זאב, פרס למדן, פרס בית-הספר לחינוך של אוניברסיטת חיפה, ולאחרונה עיטור הכבוד הבינלאומי על שם אנדרסן.
הצג פחות
הוספה למשאלות